21.10.14

Heydər Əliyevin heykəlinə baş əymə

Zeif müxalif helqeleri Heyder Aliyevin heykeline, goruna baş eydirmekle İlham Aliyev ne demek isteyir? Bu elbette güc ve qüdret nümayişi sayıla bilmez; hetta jale şiresi içen mirzeler bele bu tamaşaya göre eliyevçi rejimi lenetleyirse demek iş alınmayıb.
Bes nedir bu?
Mence, oğul Eliyev şüuraltı ezabların bu cür yollarla yüngülleşdirmek ister. Hansı ezabı, yazıram?
Bilirsiniz bunu atası kommunist partiyasında uzun iller emek verib. Sonra daxili isteyi ile yox, konyuktura üçün eqidesini deyişib.


Yeni eqideni ise o özü müeyyen etmeyib. Bizim yolunu davam etdirdiyimiz azman kişilerin ucaltdığı bayrağa, beyan etdiyi ideyaya sığınıb. Belelikle, uzun müddetdir ata-oğul eliyevler eslinde daxılen sınaraq bizim o eqidemiz qarşısında diz çökür; dişi bağırsağın kesse de yolunda feda olduğumuz o üç renglî bayrağın altında dayanır!
Ve bu onları yandırır.

Aydın olması üçün xüsusen vurğulayıram; bir dövlet rehberinin milli bayraq önünde eyilmesi qürura müxalif bir şey deyil. Feqet, bu qesbkar hakimiyyetin o bayrağa dexili yoxdu; o bayraqdaki üç deyerin üçüne de bunlar düşmendi. Ona göre onlar her defe bu bayraq önünde eyilende özlerini alçalmış sayırlar ve bunun qisasın hele sümüyü berkimemiş insanlarımızdan alırlar.

Yazıklar olsun!